Alerģijas simptomi un to izpausmes dažādu alergēnu ietekmē

Alerģijas simptomi un to izpausmes dažādu alergēnu ietekmē

24/12/2017

Alerģija, mūsdienās tik bieži pieminētais vārds, kas vairākumā prātu nesaistās ne ar ko nopietnu. Kaitinoša šķaudīšana un nepatīkami asarojošas acis. Gandrīz ikviens šobrīd apgalvo, ka viņam ir alerģiska reakcija no kāda pārtikas produkta vai arī no kāda ārēja kairinājuma, tomēr reti kuram skaidrs no kā tā rodas un cik nopietni var būt to simptomi, kā arī sekas.

Lai arī daudziem šī kaite tiešām izpaužas vien kā pastiprināti izdalījumi no deguna vai šķaudīšana nonākot tuvumā alergēnam, dažiem saskarsme ar to var būt pat nāvējoša. Viens no populārākajiem šīs kaites paveidiem ir ādas alerģijas, kas var piemeklēt dažādās intensitātēs un tām ir dažādi alerģijas simptomi. Tie var būt gan vizuāli, gan tik spēcīgs traucēklis, ka cilvēks nav spējīgs veikt ne savus profesionālos darbus, ne ikdienas pienākumus. Šādi traucējumi nereti ir rezultāts nepareizai simptomu ārstēšanai. Netiek noteikta pareiza diagnoze vai arī slimnieks nevēršas pie ārsta un cenšas defektus novērst saviem spēkiem.

Ādas alerģijas var izraisīt jebkurš produkts, pat tāds, kas lietots ikdienā gadiem ilgi. Simptomi var parādīties pēkšņi, tāpēc ir svarīgi saprast tieši no kā ir radušies šie simptomi. Izšķir iekšējās un ārējās. Iekšējās rodas produktu uzņemot ar uzturu. Tādas kaites visbiežāk ir iedzimtas. Ir aptuveni 170 alerģisko produktu, tomēr biežākie gadījumi rodas no piena, olām, zivīm, sojas un riekstiem. Tās var izpausties kā izsitumi, elpceļu tūska, pleķi uz ādas, nātrene un citi vizuāli nepievilcīgi un dzīvībai bīstami simptomi.

Bieži sastopams ir arī dermatīts, kas izpaužas kā sausu ādas pleķu un apsārtumu veidošanās uz ādas.  Nepatīkami blakus efekti var būt arī medikamentu lietošanai. Tie parasti piemeklē cilvēkus, kam ir alerģiska reakcija uz kādu no aktīvajām vielām zāļu sastāvā. Lai veiksmīgi cīnītos ar šo kaiti, ir svarīgi noskaidrot, no kā tieši tā ir radusies, kurš ir produkts vai viela, kas to izraisa. Tikai tad ārstēšana var būt patiesi veiksmīga. Viela ir jāizslēdz no lietošanas vai jācenšas maksimāli ierobežot saskarsme ar to. Protams, no visa nekad nevar pasargāties, tāpēc ir svarīgi būt informētam par alergēniem, kas izraisa nepatīkamas reakcijas, lai zinātu, kā rīkoties šādās situācijās, kad parādījies uzliesmojums.

Alerģijas simptomi bieži vien var būt tik bīstami, ka var pat izraisīt elpvadu nosprostošanos vai arī radīt nepatīkamus ādas bojājumus, kas neļauj normāli veikt pat ikdienišķas darbības. Necentieties paši apkarot alerģijas simptomus un vienmēr konsultējieties ar profesionāļiem, kas ir specializējušies, lai precīzi noteiktu kas izraisījis nepatīkamos simptomus un piemeklētu atbilstošu ārstēšanu.