Autoskolu salīdzinājums – Fortuna, Gross, DBS vai Presto?

Autoskolu salīdzinājums – Fortuna, Gross, DBS vai Presto?

04/11/2017

Jautājums “kā izvēlēties piemērotāko autoskolu”, nomoka ikvienu topošo autovadītāju. Lielisks palīgs šajā procesā var būt autoskolu salīdzināšanas metode. Var izvēlēties kritērijus, kas ir fundamentāli svarīgi un salikt tos vienkopus vairākām autoskolām. Izvēles parametri var būt dažādi, piemēram, CSDD statistika, atsauksmes, līguma pamatnosacījumi un daudzi citi.

Kā pareizi veikt autoskolu salīdzināšanu?

CSDD statistika ikvienam interesantam pieejama mājaslapā un parāda reālo autoskolas situāciju. Zemāks procents nozīmē lielākas iespējas, ka savā apmācībā būs jāiegulda papildus līdzekļi atkārtotai eksāmenu kārtošanai, kas nozīmē lielākas kopējās apmācības izmaksas. Nozares vidējais statistiskais rādītājs teorētisko eksāmenu nokārtošanas ziņā ir 88,39%. Detalizēti skatoties, piemēram, autoskolas DBS, kas ir viena no prestižākajām auto skolām, teorētiskās apmācība apmācības līmenis ir 84,13%, turpretī, piemēram, Presto Autoskola ir 1. vietā Latvijā starp lielajām autoskolām ar vidējo rādītāju 95,38%. Redzams, ka statistikas dati atšķiras par 11.25%, kas ir būtiska atšķirība un norāda uz mācību kvalitāti. Tik ļoti izslavētā mācību iestāde DBS, atšķirībā no Presto, ir pat zem nozares vidējā līmeņa!

CSDD statistikas rādītāji lielākajā daļā

Savukārt, citas Rīgā zināmās autoskolas, kā Credo Autoprieks teorētiskās apmācības līmenis sasniedz tikai 84,18%., Autoskolas Gross teorētiskās apmācības līmenis uzrāda augstākus rezultātus, sasniedzot 91,76 procentus, kamēr autoskolas Fortūna teorētiskās apmācības līmenis ir augstāks, sasniedzot 88,65%. Atšķirībā no Rīgas, labāki rezultāti tiek uzrādīti reģionos, jo lielākā un spēcīgākā Vidzemes autoskola Einšteins uzrāda labākus rezultātus kā DBS, teorētiskās apmācības līmenī sasniedzot 94,19%. Tomēr redzams, ka autoskola ar labākajiem statistikas rādītājiem ir tāpat saglabājas Presto, kas ir Nr.2 autoskola arī pēc autoskolas.com veiktā pētījuma datiem.

Braukšanas eksāmena statistika

Tāpat autoskolu salīdzinājumā jāseko līdzi praktiskās braukšanas statistikai. Skatoties iepriekš aplūkotās mācību iestādes, redzams, ka:

  • DBS sasniedz 42,17%;
  • Einšteins 42,11%;
  • Autoskolas Credo Autoprieks 38,84% ;
  • Fortūna 34,75%.

Turpretī Presto Autoskolai ir augstākais statistikas rādītājs, sasniedzot pat 48,52%. Ja pieliek klāt nozares vidējo statistisko rādītāju, kas ir 41,01%, tad redzams, ka Presto ieņem būtiski labāku pozīciju, attiecībā pret konkurentiem un spēj nodrošināt augstu mācību kvalitāti, ne tikai teorijas daļā, bet tikpat svarīgi – arī praktiskajā braukšanā.

Mācību vide un tehnoloģiskie jauninājumi

Ikvienas autoskolas attīstībā nozīmīgu lomu jāieņem tehnoloģiskajai attīstībai, kas nereti nosaka arī servisa līmeni un tieši serviss ievērojami var atšķirt vienu autoskolu no otras. Veicot autoskolu salīdzināšanu, Presto būtiski atšķiras arī šajā kritērijā, ne tika ar labākajiem CSDD statistikas rādītājiem, jo autoskola piedāvā dažādas unikālas un mūsdienīgas iespējas:

  • Presto iespējams noslēgt distances līgumu no jebkuras vietas pasaulē elektroniski pāris minūšu laikā. Tas ļauj būtiski ieekonomēt laiku!
  • Tāpat inovācija Latvijas tirgū ir arī braukšanas nodarbību elektroniskais pieraksts un iespēja samaksāt par nodarbībām tiešsaistē. Presto, atšķirībā no daudzām citām mācību iestādēm, popularizē un mudina topošos vadītājus brīvi mainīt instruktorus. Elektroniskais pieraksts ir unikāls, jo uzreiz ļauj redzēt katra instruktora aizņemtos datumus un laika periodus.
  • Elektroniski iespējams arī pieteikties dažādiem citiem piedāvātajiem pakalpojumiem, piemēram, medicīnas izziņas saņemšanai, pirmās palīdzības kursiem. Tāpat par šiem pakalpojumiem iespējams samaksāt jau iepriekš – mājaslapā.  Presto autoskola arī piedāvā plašāko medicīnisko komisiju tīklu Latvijā!  
  • Paredzamās mācību izmaksas ikvienā kategorijā ērti var sarēķināt precīzā kalkulatorā.
  • Būtisku uzmanību autoskola pievērš sabiedrības izglītošanai par dažādiem ar auto un tā vadīšanu saistītiem jautājumiem, jo pieejams plašs bloga rakstu piedāvājums.

Izlasi līgumu pirms parakstīšanas!

Apmācību kopējās izmaksas ir liels ieguldījums, tāpēc ir svarīgi kārtīgi iepazīties ar līgumu, un, ja nepieciešams, parādīt to pazīstamam juristam, lai pārliecinātos, vai tajā neslēpjas dažādi riski un slēptas izmaksas. Būtiski var palīdzēt atsauksmes, kurās vērts ieklausīties. Presto ir lielākā autorizēto atsauksmju krātuve Latvijā un tās ērti iespējams izšķirot pa instruktoriem, pasniedzējiem un autoskolu. Nevienā Latvijas autoskolas lapā nav tik daudz autorizētu, līdz ar to patiesu, atsauksmju kā Presto.

Der sekot līdzi arī autoskolu atsauksmēm. Drošai Braukšanas Skolai akcijas ir redzamas reti. Gadījumos, kad tās notiek, tās nebūtiski samazina lielās apmācības izmaksas. Savukārt, Presto Autoskola saviem kursantiem piedāvā pastāvīgu akciju - atalgojumu par mērķtiecīgu apmācību - autoskola apmaksā savu kursantu CSDD (teorijas un praktisko) eksāmenus EUR 51.15 apmērā, ja autoskolas eksāmeni tiek nokārtoti norunātā laikā.  Tas finālā var būt būtisks ieguldījums un bonuss no autoskolas puses, ko aicināts izmantot ikviens interesents.

Var gadīties, ka autoskolas īpašais piedāvājums patiesībā piesaista kursantu autoskolai. Ir svarīgi iepazīties ar visiem piedāvājuma nosacījumiem pirms līguma noslēgšanas!