Lielie dīķi un mazie akvāriji. Kas īsti ir zivju rūpniecība

Lielie dīķi un mazie akvāriji. Kas īsti ir zivju rūpniecība

23/01/2019

Lielas karpas un stores mazajos akvārijos lielveikalos un lašu filejas, kas guļ uz ledus. Vai tas ir viss, kas saistīts ar zivīm un zivju rūpniecību? Patiesībā šai nozarei ir vairāk nekā viens novirziens, kuru mēs saprotam kā pārtikas zivju audzēšanu, kas vēlāk nonāk veikalu plauktos un tad uz mūsu šķīvjiem.

Pastāv ļoti plašs spektrs ar pielietojumiem un zivju rūpniecības īpatnībām. Mēs pat nenojaušam, bet zivju un jūras velšu klāsts patiesībā ir ļoti plašs. Tam pierādījums ir arī Dalder.lv, kur sadaļā zivju rūpniecība ir ne vien dzīvas zivis, kuras var iegādāties, gan privāti, gan virumā, bet arī zivju mazuļi, kurus iegādājoties varēs audzēt zivis arī paši. Ar to protams viss nebeidzas, jo atrast var visu. Zivju konservus un pat dažādas jūras veltes.

Zivju audzēšana ne tikai rūpniecībai bet arī hobijam

Zivis, kas tiek audzētas pārdošanai tiek turētas speciālos baseinos un barotas ar īpašu barību, kas ļauj tām augt lielām un atbilstošām visām prasībām, lai tās varētu tirgot pārtikai. Tas ir laikietilpīgs un sarežģīts process. Šādas audzētavas parasti audzē karpas, lašus un stores, kas nonāk veikalu plauktos, kā arī nodarbojas ar zivju pavairošanu, ikru ieguvi un zivju mazuļu audzēšanu.

Zivju rūpniecība ir smags un atbildīgs darbs, ko dara profesionāļi šajā jomā, tomēr daudzi izvēlās zivis arī kā savu hobiju. Privātmāju īpašnieki nereti izrok dekoratīvos dīķus savos pagalmos un lai tie nebūtu tik garlaicīgi salaiž tajos dzīvelīgākās zivis, kuras ik pa laikam tur pat pie mājas var arī pamakšķerēt. Tās vairojas dabiskā ceļā un ir vien jārūpējas, lai ziemā tām būtu gana gaisa un pārtikas un tās nenomirtu dīķītim pārklājoties ar ledu.

Ja ir pietiekami daudz pacietības un dīķis ir turēts tīrs, šīs zivis drīkst lietot arī uzturā, tās būs tik pat labas kā veikalā pirktās, tomēr, ja ūdens tilpne kļuvusi netīra un aizaugusi dūņām, tad arī zivs gaļa garšos pēc tām un pat ja nebūs veselībai bīstama, tomēr nebūs arī garšīga.

Delikatešu mīļotājiem patiks dažādi zivju produkti

Zivju rūpniecība sevī ietver ne vien zivju audzēšanu, bet arī to pārstrādi, tāpēc tiem, kam šis ir viens no mīļākajiem ēdieniem ir vērts aplūkot plašo zivju pastēšu izlasi, kas pieejama dalder.lv. Tā pat īsts garšas baudījums varētu būt kāds no zivju konserviem, kas radīts pēc īpašas receptes ar marinādi, kuras noslēpumi zināmi vien pašam ražotājam.

Zivis var šķist dārgs prieks un lietot uzturā tās regulāri var būt diezgan sāpīgi makam, tomēr tiem kam laiku pa laikam patīk izmēģināt ko jaunu un īpašu noteikti jāsāk sekot līdz tam, cik daudz un dažādi produkti tiek radīti no zivīm.