Luksusa rokas pulkstenis – klasiska vērtība

Luksusa rokas pulkstenis – klasiska vērtība

27/02/2018

Vai spējam iedomāties savu dzīvi nesaplānotu pa stundām, dienām, mēnešiem un gadiem, un vai varētu iztēloties ikdienu bez ierīcēm, kas mums to palīdz izdarīt – pulksteņiem? Laika dalījums, ko izmantojam šodien, veidojies gadsimtiem ilgi, tāpat, kā ierīces, kas šos lielumus atspoguļo. No Ēģiptes saules pulksteņa 5000 gadu tālā pagātnē līdz Ķīnas mehāniskajam laikrādim 8. gs., visbeidzot Zigmunda Rīflera izgatavotais svārsta pulkstenis 1889.g., kas atvedis mūs līdz rokas pulkstenim, kādu to pazīstam šodien.

Mūsdienās rokas pulksteņi arvien vairāk kļuvuši par aksesuāru, gaumes, materiālā stāvokļa un stila izjūtas rādītāju, tā oriģinālā funkcija nedaudz aizslīdējusi otrajā plānā. Pareizu laiku taču varam noskaidrot jebkurā no daudzajām ierīcēm mums apkārt ikdienā. Kā arī pulksteņu funkcijas kļuvušas daudz plašākas, tie vairs nav tikai laikrāži, bet arī sirds ritma, noieto soļu vai noskrieto kilometru noteicēji, tavs GPS vai ātrākā sasaiste ar tavu viedtālruni.

Rokas pulksteņa izskatam ir ļoti liela nozīme, tas noteikti ir daudzu cilvēku stila papildinājums ikdienā. Izvēle, protams, ir neizmērojami liela, katrai gaumei un naudas makam, un var just, ka katrs sevis cienīgs apģērbu zīmols iekļauj savā piedāvājumā arī rokas pulksteņu kolekciju. Arī slavenības, filmu varoņi, sportisti, ietekmē mūsu izvēli, kā jau ar daudziem produktiem. Piemeklējot sev piemērotāko, mēs izvēlamies arī firmu vai cilvēku, kura vērtības atbalstām, pulkstenis kļūst vairāk kā vienkāršs aksesuārs, tas ir dzīvesstils.

Luksusa rokas pulkstenis, manuprāt, ir visu šo aspektu kopums, tikai daudz spilgtākās krāsās, tam jau ir pavisam cita nozīme. Jā, tā var šķist kā ārišķība vai izrādīšanās, bet tas ir daudz kas vairāk. Tā ir investīcija nākamajām paaudzēm, sevis atalgošana, vēlme katru dienu valkāt daļu no vēstures, izvēloties sev īsto modeli, un ko tas reprezentē. Rokas pulksteņa izvēle var atspoguļot personību, izvēle var būt visdažādākā – elegance, sarežģītība, ekskluzivitāte, šajā gadījumā pulkstenis pats ir personība. Kāpēc gan liegt sev šādu stila papildinājumu, kas pazinējam apliecinās tik daudz, ko jūs pārstāvat.

Laiks. Šķiet tā vienmēr ir par maz, tas skrien pārāk ātri, un jo vecāki kļūstam, jo vairāk apzināmies tā trauslumu, dārgumu un nevēlamies izšķērdēt ne mirkli. Katram, protams, mums ir savas vērtības un priekšstats par lietderīgi izmantotu laiku vai iztērētu naudu, man šķiet, dzīve ir pārāk īsa, lai liegtu sev kādu izšķērdību vai atliktu kādu pienākumu apmaiņā pret laiku ar sev tuvajiem. Vai skan kā klišeja? Varbūt nedaudz, bet es nemaz nekaunos! Laiks skrien vēja spārniem un nav jēgas liegt sev kāroto, vai tas būtu rokas pulkstenis, jauns apavu pāris vai ceļojums uz kādu sen sapņotu vietu.