Dermatologs Vidzemē uzlabos veselību

Dermatologs Vidzemē uzlabos veselību

04/11/2017

Kārpas, varžacis, ieauguši nagi… Tās ir tikai dažas no izplatītām ādas slimībām, kas rada kauna sajūtu, trauksmi, nevēlēšanos iziet sabiedrībā vai otram pasniegt roku. Bet patiesībā lielākajā daļā gadījumu tās izārstēt ir pavisam vienkārši, ja vien ir pieejama kompetenta dermatologa konsultācija.  Ādas ārsts jeb dermatologs ārkārtīgi ētiski un diskrēti pārbaudīs ādas veselību un palīdzēs noteikt slimību cēloņus, ne tikai ārstēs sekas ne vien Rīgā, bet arī ārpus tās.

Kādas problēmas risina dermatoloģija

Ar ādas slimībām cilvēki cīnās ne tikai Rīgā, bet arī Vidzemē – Madonā, Siguldā, Cēsīs. Dermatoloģija  kā medicīnas nozare pēta ādas stāvokli, uzbūvi un funkcijas. Viens no būtiskākajiem aspektiem ir slimību cēloņu meklēšana un konsultēšana ādas kopšanas jautājumos. Veselībai ilgtermiņā neatsverami ir apmeklēt dermatologu regulāri, pat ja nav redzamu problēmu. Tas palīdzēs maksimāli izvairīties no iespējamām saslimšanām un izārstēt slimības jau to sākuma fāzē, kas ir gan efektīvāk, gan izmaksās lētāk. Spēcīgi dermatologi izbraukuma laikā Aizkrauklē un Gulbenē zināšanas kombinē ar mūsdienās pieejamajiem jaunākajiem zinātniskajiem, medicīnas, ķirurģijas un kosmetoloģijas atklājumiem.

Tā kā āda ir lielākais ķermeņa orgāns, kas cilvēku spēj pasargāt no ārējās vides ietekmes, regulē siltuma un aukstuma sajūtas un pasargā no traumām. Āda aizņem pat 16% no kopējās ķermeņa masas un sastāv no trīs slāņiem – epidermas, dermas un īstās ādas jeb hipodermas. Ādas stāvoklis un tās problēmas atspoguļo mūsu slimības un pašsajūtu, tāpēc par ādu noteikti ir jārūpējas un regulāri jāpārbauda tās veselības stāvoklis pie dermatologa.

Kad pie dermatologa Vidzemē jāvēršas pavisam steidzami?

Dermatologa ārstniecības lauks ir ļoti plašs: kārpu ārstēšana un likvidēšana; dzimumzīmju diagnostika; seksuāli transmisīvo slimību ārstēšana; psoriāzes jeb zvīņēdes ārstēšana; dažādu alerģiju konstatācija. Pie dermatologa vēlams vest pat zīdaiņus, lai pārliecinātos par dzimumzīmju nekaitīgumu. Savukārt, mazi bērni dermatologu apmeklē, ja slimo ar ekzēmu. Jauniešiem vairāk aktuālas estētiskas problēmas kā pinnes un akne. Vecāka gadagājuma cilvēki pie dermatologa palīdzību meklē ar saules bojātas ādas problēmām.

Lai pēc iespējas precīzāk noteiktu diagnozi, speciālists visbiežāk izmanto šādas metodes:

  • laboratoriskās analīzes;
  • alergoloģijas proves; 
  • dermatoskopija;
  • ādas biopsiju.

Profesionālas klīnikas pievienotā vērtība ir labāko un efektīvāko tehnoloģiju izmantošana ārstniecības procesa gaitā. Tādas procedūras kā lāzerterapija asinsvadu likvidēšanai un rētu apstrādei, ķirurģiskās manipulācijas, biopsija, ādas veidojumu izgriešana, aukstuma terapijas procedūras jeb krioterapija, kā arī vēl daudzās citas ievērojami paātrina ārstēšanos un padara to vieglāku.

Ādas stāvoklis bieži ir saistīts ar citām iekšējo orgānu saslimšanām, tāpēc dermatologi Vidzemē sadarbojas ar citiem speciālistiem, piemēram, gastroenterologu, ginekologu, endokrinologu, alergologu.  Lai izslēgtu gremošanas trakta traucējumu ietekmi uz ādu, pacientiem piedāvā pārtikas nepanesamības testus pat 300 pārtikas produktu grupām.

Svaiga, elastīga āda ir jauneklīguma pamats

Lai cilvēks spētu lielāko orgānu – ādu - uzturēt formā, ikdienā jāveic pavisam vienkāršas lietas:

  • jādzer daudz ūdens,
  • jāpiekopj veselīgs dzīvesveids
  • un ādas slimību gadījumā jāvēršas pēc palīdzības.

Vienmēr jāatceras, ka tieši saules stari ir liels drauds ne tikai ādas vēža iegūšanai, bet arī ādas vizuālā izskata sabojāšanā, jo āda, kas tiek regulāri apdedzināta, kļūst pelēka, krunkaina un nepievilcīgi nostiepusies. Izbraukuma laikā, dermatologs Vidzemē spēs gan konsultēt par nepieciešamajām izmaiņām dzīvesveidā, uzturā, kā arī sniedz psiholoģisku atbalstu. Prof. J. Ķīša dermatologus Vidzemē izbraukuma vizītēs raksturo diskrētums, rūpes par pacientu un vienots mērķis – sasniegt vislabākos iespējamos rezultātus!

Āda pavisam noteikti pateiks paldies par savlaicīgu vizīti!