Jaudīgi projektori jūsu mājas kino zālei

Jaudīgi projektori jūsu mājas kino zālei

06/11/2017

Kino uz mājas sienas, vai konference, lekcija vai svinīgs pasākums. Nekur neiztikt bez fotogrāfijām, prezentācijām un filmām. Visi esam pieraduši pie mazajiem televizoru ekrāniem un tāfelēm. Kāpēc gan nespert soli uz priekšu un nepadarīt savu dzīvi krāsaināku ar projektoru? Tas būs jūsu labākais draugs gan nopietnā darba sanāksmē, gan vecmāmiņas dzimšanas dienā, skatoties bildes un nostaļģiski grimstot atmiņās. 

Ja kādreiz likās, ka dārza ballīti ar filmām iespējams sarīkot vien tad, ja rocība atļauj iegādāties projektoru, vai paziņu lokā ir kāds skolotājs. Tad šobrīd viss ir mainījies, un tie vairs nav nesasniedzamā cenu kategorijā. Par samērā zemu cenu iespējams iegādāties jaudīgu projektoru, kas attaisnos jebkura kvalitātes cienītāja cerības.

Šīs ierīces ir ne vien mainījušas savu atrašanās vietu cenu skalā, bet arī savu izmēru. Ja kādreiz mēs to iztēlojāmies, kā ievērojama izmēra kasti, tad tagad daži no tiem ir pat mobilā telefona izmērā un tos ir iespējams paņemt līdz, lai kurp jūs dotos.

Tirgū ir pieejami ap 100 projektoru ražotāju. Dalder.lv ir apkopojis lielu daļu, lai jūs spētu ātri atrast sev interesējošo, izvēlēties labāko un salīdzināt piedāvājumu tirgotāju starpā.

Lai izvēlētos sev atbilstošāko, ir jāņem vērā galvenokārt četri kritēriji, kas viegli ļaus atsijāt nevajadzīgos un ātri atrast vajadzīgo. Viens no tiem ir spilgtums, jeb gaismas jauda. Otrs svarīgais kritērijs ir izšķirtspēja, trešais attēla proporcija un visbeidzot svars, kas ir ne mazāk svarīgs, kā pārējie trīs, ja projektors tiek bieži pārvietots un pārnēsāts.

Lai labāk izprastu katra kritērija nozīmi, apskatīsim tos sīkāk.

Gaismas jaudas nozīme iekštelpās un ārpus tām

Svarīgi saprast vai telpas, kurās plānojat izmantot ierīci apgaismojums ir regulējams, vai arī konstants. No tā arī izriet lēmums par to, cik jaudīga ierīce būs nepieciešama. Attēla redzamība būs atkarīga no tā, cik spilgts apgaismojums ir telpā. Mājas apstākļiem būs piemērots mazāk jaudīgs projektors, tomēr, lielākām telpām, kurās apgaismojuma spilgtums maināms minimāli, būtu nepieciešama jaudīgāka ierīce.

Cik augstas izšķirtspējas ierīce nepieciešama un kas to ietekmē

Galvenais noteikums , lai saprastu, cik augstas izšķirtspējas ierīce nepieciešama konkrētajā gadījumā ir telpas izmērs. Jo lielāka telpa, jo augstākas izšķirtspējas ierīce nepieciešama. Attēla lielumu iespējams mainīt attālinot ierīci no sienas, uz kuras tiek projecēts attēls, kas nozīmē, jo tālāk atrodas ierīce, jo sliktāka būs attēla kvalitāte. Tādēļ vajadzīgs projektors ar augstu izšķirtspēju.

Citi svarīgi noteikumi, lai izvēlētos ideālo risinājumu

Lai veiksmīgi izvēlētos labāko un savām vajadzībām atbilstošāko ierīci jāņem vērā vēl dažas lietas, kas var būtiski mainīt jūsu izvēli. Aktīviem cilvēkiem, kas vēlas savu kino zāli ņemt līdz arī ceļojumos, būtisks būs svars, tomēr, ja svara jautājums varētu nešķist tik nozīmīgs, vēl viens kritērijs, kam obligāti jāpievērš uzmanība ir lampas mūža ilgums. Tas var svārstīties no 1600 līdz 4000 un vairāk stundu darba režīmā. Ja šķiet, ka projektors netiks izmantots bieži, ir vērts uzzināt jaunas spuldzes cenu, lai veiksmīgāk izsvērtu, lētāk mainīt lampu, vai iegādāties projektoru ar garāku lampas mūža ilgumu.

Padariet savu dzīvi krāsaināku, atklājiet jaunus apvāršņus un sajūtas, ko spēj dot attēla vērošana iespaidīgā izmērā. Aizmirstiet par gājieniem uz kino, kur bez jums atrodas vēl daudz citu trokšņainu cilvēku. Izbaudiet to pašu kvalitāti mājas apstākļos un vairs ne mirkli neraizējieties par vakaram piemērotu nodarbi. Atliek vien ieslēgt filmu un baudīt vienreizējus brīžus ar mīļajiem.