Ātrie kredīti pēc eiro ieviešanas

28/03/2014

Kā zināms, Pirmdien ( 31.03.2014) ir pēdējā diena, kad Latvijas pasta nodaļās ir iespējams samainīt Latus uz Eiro . Pēc tam to varēs izdarīt tikai Latvijas bankā. Tātad ar jaunu valūtu būsim nodzīvojuši jau 3 mēnešus. Kādi nu kuram iespaidi par to. Citi priecīgi, ka var iepirkties ārzemēs ar mūsu pašu valūtu un nav jādomā par valūtas kursiem vai citām lietām. Grūtāk vienīgi pierast pie Eur pret Usd kursu. Tur sanāk vēl mazliet sapīties. Bet palūkojoties apkārt tad arī cilvēki jau ir pieraduši pie jaunās valūtas un ar to sadzīvo.

Paskatoties , kā ir mainījusies ātro kredītu nozare. Tad ir dažādas situācijas. Ja daļa vēl latu laikos aizdeva 200 ls tad tagad aizdod 200eur, citi atkal ja aizdeva 200 Ls tad tagad šo summu ir pielīdzinājuši jaunajai valūtai. Savā ziņā gudri. Bet kopumā ņemot summas, ko ir iespējams aizņemties īpaši nav mainījušās. Paša pāreja uz jaunu valūtu arī notika diezgan ātri un veiksmīgi. Protams, pārrēķinot uz jauno valūtu. Arī ātro kredītu kompānijas nav sūdzējušās, ka tām būtu mazāk klientu vai arī ka aizņēmās mazāk. Drīzāk pēc manām domām cilvēki aizņemas pat mazliet vairāk, jo tomēr, cenas ir pamainījušās un iespējams, kādam rodas vajadzība pēc ātrā kredīta. Lai arī valūta ir mainījusies, tomēr noteikumi kredītu izsniegšanā līdz ar valūtas maiņu nav mainījušies, mainījušās ir tikai ātro kredītu summas, kuras ir iespējams aizņemties. Tāpēc atkārtosim- Pirms aizņēmies, izvērtē savas iespējas aizdevumu atdot. Varbūt tomēr labā būs atteikties no aizdevuma nekā nonākt parādu jūgā.

Atgriežoties pie pašas jaunās valūtas, var tikai piebilst, ka 1,2 un 5 centu monētas ir tās problemātiskākās. Tas gadās bieži sajaukt. Katrā ziņā jaunā valūta nav nemaz tik slikta kā sākumā varēja šķist. Pierast pie tās arī nav grūti.