Baltijas dārzeņi un jaunais tirgus

04/09/2015

Kooperatīva valdes loceklis Jānis Bušs klāsta, ka kooperatīvam “Baltijas dārzeņi” ieejot jaunos tirgos prasīs vismaz divus līdz trīs gadus.

Bušs stāsta, ka ieiešana jaunos tirgos nav tik ātra un tas nenotiek tik strauji, jo saka, ka Krievijā ir Krīze un jāmeklē jaunus tirgus. Katram tirgum nosacījumi un izskats ir savādāks, katram pircējam savi paradumi, savi uzskati. Ir vajadzīgi divi, trīs gadi, lai rastos izpratne par īsto produktu attiecīgajā tirgū. Šogad tiks uzsākts eksports uz Vāciju, un turpinās attīstīt esošos tirgus raugoties uz Eiropas tirgiem.

Vēl Bušs piebilda, ka vēl joprojām kooperatīvs sadarbojas ar Krieviju, produkti, kuri nav iekļauti aizliegtajā sarakstā tiek vesti un pārdoti Krievijā.

Tika arī norādīts, ka “Baltijas dārzeņi” ir ieplānojuši palielināt apmērus ārvalstu tirgos. Jo vietējais tirgus ir diezgan liels patēriņš. Labāk ir īstenot vietējo produktu nekā ievestos produktus.

24. jūnijā Krievijas prezidents Vladimirs Putins, paziņojis par Krievijas sankcijām pret ES, tajā starpā arī Embargo pārtikas produkta importa pagarināšanu par gadu.

Vēl tiek vēstīts, kad sakarā ar Krievijas agresiju Ukrainā, Krievijas enerģētikas , aizsardzības un finanšu sektoriem tika noteiktas Eiropas savienības sankcijas. Atbilde tika saņemta 2014.gada augustā, un Krievija aizliedza ievest lielāko daļu pārtikas produktus no Eiropas savienības.

“Baltijas dārzeņi” sadarbojas, ar piecpadsmit dārzeņu audzētājiem, 2014. gadā “Baltijas dārzeņu” apgrozījums sasniedza 18,87 miljonu eiro apgrozījumu, taču arī 31,1 tūkstošu eiro zaudējumus.

Informāciju sagatavoja UpCredit*.

* #1 kredītu salīdzināšanas portāls Latvijā, salīdzina ātro, patēriņa, auto un kredītlimita pakalpojumus