Kā sākt ģimenes grāmatvedību

22/06/2014

Pirmā pieeja – uz papīra

Var noderēt vienkārša klade, bloknots, piezīmju grāmatiņa vai dienasgrāmata. Šis pieejas princips neprasa nekādas speciālas datorzināšanas vai piekļuvi internetam, vai naudas līdzekļu tēriņus. Piezīmju grāmatiņa un pildspalva vai zīmulis vienmēr ir klāt, lai piefiksēt tērīņus uzreiz. Bet reķināt tērīņus nāksies manuāli – nav iespējas uzreiz visu apreķināt, ievadot visu informāciju tabulā kā ar Exel palidzību.

Otrā pieeja – lejupielādējamās programmas

Tagad tīmekļā ir pieejamas vairākas programmas, ar kuras palīdzību ir iespēja vadīt ģimenes grāmatvedību. Parasti programmu bāzes versijas iespējams lejupielādēt brīvi – bez maksas. Par pilno versiju būs jamaksā, tomēr vienkāršai tēriņu aprēķināšanai pietiks arī ar bāzes versiju.

Trešā pieeja – izmantojam mobilo tālruni

Mūsdienās mobilais talrunis ir praktiski jebkuram cilvekam, tapec ir loģiski izmantot to, lai reķinat tēriņus. Piefiksēt visus izdevumus uzreiz mobilajā tālrunī ir ātri un ērti. Jo vairāk, ir dažādas aplikācijas, ar kuras palīdzību ir iespēja veidot ienākumu un izdevumu kontroli.

Bet ne vienmēr tēriņus iespējams paredzēt. Ir situācijas, kad steidzami nepieciešama noteikta naudas summa.

Palīdzēt tada brīžā var – ātrie kredīti, lai kontrolētu savu budžētu.

Protams, pirms ņemt kredītu, ir nepieciešams salīdzināt visus piedavājumus pēc maksas par kredītu, procentiem, atdošanas noteikumiem un kredīta termiņa.