Miegainības tests Latvijā

04/09/2013

Aktuāli par problēmu (iemigšanu pie stūres) autovadītāju starpā tiek runāts arī Eiropā. Tika veikts noguruma pētījums kurā piedalījušies vairāk nekā 600 autovadītāju. Gandrīz trešdaļai Latvijas autovadītāju, tiek ievērots paaugstināts, vai pat ļoti pārmērīgs iemigšanas risks. Pārlieku lielais nogurums ir bijis iemesls 20 % satiksmes negadījumu, kuri vairākkārt ir noslēgušies ar traģisku iznākumu.

Leons Blumfelds (fiziologs, un viens no pētījuma veicējiem) klāsta – Mērījumu izpētes laikā daži autovadītāji vairākas reizes piedzīvo sekundes miegu. Neizgulējušies sēžoties pie stūres autovadītāji apdraud ne tikai savu, bet arī citu autovadītāju, gājēju, riteņbraucēju u.c. drošību. Noguruma pētījuma veicējus varēs atpazīt , pēc DUS „Statoil” esošā anketētāja kurš apkopos informāciju . Testa laikā ar speciālu aparatūru tiks mērīts risks iemigt pie stūres. Mērījums ilgs 11 minūtes, kura laikā tiks aizpildīta vajadzīgā anketa.

Tāpat iespējams blakus anketētājam būs pieejams arī Mogo auto kredīts, ja nu gadījumā ir prātā doma ienākusi par auto iegādi. Par cik Statoil piedāvā arī uzpildīt gāzi, tad var aizņemties arī gāzes iekārtas iegādei / uzstādīšanai.

Nākamajās dienās no plkst. 10:00 – 16:00, mērījumi tiks veikti šādās „Statoil” uzpildes stacijās. 3. septembrī – Slokā, 4. septembrī – Valmierā, Ausekļa ielā 26, 5. septembrī – Ķekavā, 6. septembrī – Dobelē, 7. septembrī – Bauskā, 8. septembrī – Lielvārdē, 9. septembrī – Ādažos.