Permanentais grims – īslaicīgs tetovējums ikdienai

Permanentais grims – īslaicīgs tetovējums ikdienai

30/05/2019

Vairāk nekā pirms 2 miljoniem gadu ledus laikmeta laikā tika izmantotas dabīgās vielas, lai krāsainu mākslas darbu varētu atspoguļot uz ādas. Principā mūsdienu tetovēšanas pirmsākumi ir tieši tik seni un tik nozīmīgi. Permanentais grims, kas mūsdienās ir ārkārtīgi populārs, ir cēlies tieši no tetovēšanas mākslas un 21. gs. palīdz atvieglot ikdienu un ieekonomēt laiku.

Mūsdienās miljoniem vīriešu un sieviešu visā pasaulē ir izmantojuši daļēju vai pastāvīgu permanento grimu, lai uzlabotu izskatu. No uzacīm līdz lūpu krāsai, ikdienas cilvēkiem ir pieejamas dažādas procedūras par pieņemamām cenām, kas nozīmē, ka procedūra ir populārāka nekā jebkad agrāk.

Permanentais grims, kas nereti tiek uzskatīts par kaut ko pavisam jaunu, patiesībā ir jau gadu tūkstošiem ilga metode. Slavenā valdniece Kleopatra, kas valdīja Ēģiptē pirms vairāk nekā 4000 gadiem, dekorējusi savu ādu ar permanento grims. Tomēr, lai gan lielākā daļa cilvēku atceras Kleopatras krāšņo acu zīmuli un izskatu, vēsturnieki ir atklājuši, ka viņas grims nav izmantots tikai skaistumam, bet tas bijis arī veids, kā aizsargāt viņu no infekcijām.

Londona – permanentā grima dzimtene mūsdienu izpratnē

19.gs. tika radīta pirmā elektriskā tetovēšanas mašīna, ko Ņujorkā projektēja Semjuels O-Sellijs. Izmantojot šo jauno tehnoloģiju, cilvēki aizvien biežāk izvēlējās tetovējumus un pirmā pastāvīgā kosmētiskā procedūra tika reģistrēta 1800. gadā, ko vadīja dakteris Krovells Bērds. Šajā procedūrā tika tetovēts klients, kurš vēlējās atgūt zaudētās skropstas.

Pirmo dokumentēto permanento grima procedūru veica slavenais ASV tetovēšanas mākslinieks Makdonalds 1902. gadā Londonā – tik uztetovēti rozā vaigi sievietei. 1920. gados šis Londonā realizētais eksperiments un ideja šķērsoja Atlantijas okeānu un sejas pastāvīgā tetovēšana kļuva populāra arī ASV. Tetovētājs Džordžs Burchets, galvenais tehnikas attīstītājs 1930. gados, savās atmiņās rakstīja: “Skaistumkopšanas saloni tetovēja daudzas sievietes, piedāvājot to kā "sejas ārstēšanu ar augu krāsvielu injicēšanu zemādas slānī."

Permanentais grims jāuztic profesionāļiem!

Tāpat kā tetovējumiem, arī permanentajam grimam komplikācijas kā alerģija pret pigmentiem, rētas, ādas plaisāšana, čūlas un lokāla infekcija. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties profesionālu iestādi, kur tiek izmantoti tikai sterilizēti materiāli. Nesterilizētu tetovēšanas instrumentu lietošana var inficēt pacientu ar nopietnām slimībām. Profesionālos salonos izmanto spēcīgus reģenerācijas un pretiekaisuma līdzekļus, kas nodrošinās izcilu veselības stāvokli pēc tam. Nereti cilvēki izvēlas doties pie individuāliem meistariem, bet šāds lēmums noteikti ir jāpārdomā.

Pielietojos mikropigmentāciju, var ne tikai uzzīmēt uzacis vai lūpu kontūras, bet arī paslēpt un notušēt rētas vai pigmentu plankumus, kas var palīdzēt pārvarēt emocionālo nepilnvērtību. Profesionālajos salonos lietotie pigmenti nav alerģiski, nav toksiski un var saglabāt krāsu pat 3-5 gadus. Svarīgi, ka pigmentācija nepazūd ne pirtī, ne ūdenī, ne pludmalē.