Kad kādu rītu mana kolēģe birojā ieradās gaiši rozā krāsā ietonētām lūpam, kuru tonis izskatījās tik pievilcīgs un dabisks, izteicu komplimentu – tāds neliels akcents var manāmi uzlabot ārējo izskatu un izcelt sievietes skaistumu. Čukstus viņa man atklāja, ka tā nebūt nav lūpu krāsa, bet viņa izmēģinājusi permanento meikapu – lai katru rītu vīram blakus mostos rožainām lūpām. Vismaz turpmākos 3-5 gadus tieši tā tas viņas dzīvē arī būs. Pirmo reizi dzirdēju par šādu brīnumainu kosmētiku un jutos ieintriģēta – lūpas tiešām nevajadzēs krāsot turpmākos 3 gadus? Tas mazliet atgādina datorspēli Sims, kurā izveidoto sieviešu tēli vienmēr staigā pa māju ar ideālu meikapu.
Kolēģe pasmaidīja un apstiprināja šo manām ausīm tik neticamo faktu. Kā viņa man paskaidroja – tādā veidā var ietonēt arī uzacis – un tad arī var aizmirst par uzacu krāsošanu tuvāko gadu laikā. Viņas vīra mātei, izrādās, šīs ietetovētās uzacis saglabājušās nu jau pat 7 gadus - tā ka permanentais meikaps var noturēties pat vēl ilgāk. Tad mūsu sarunai, kas jau bija kļuvusi skaļāka, pievienojās vēl viena kolēģe – kā reiz viņas uzacis, izrādās, arī ir permanentā grima paraugs. Tad nu sapratu, kāpēc tās vienmēr izskatās tik labi un perfekti ik dienas. Manējās dažkārt gan uzzīmējās ne tik precīzi, kā būtu vēlējusies.
Jāteic, ka šo rīta sarunu neaizmirsu visu turpmāko darba stundu laikā. Sapratu, ka es arī vēlos šādu meikapu – lai vienmēr justos skaistāk. Kolēģe rekomendēja skaistumkopšanas salonu Nofrete, kurā bija ieguvusi rožainās lūpas, un es paļāvos viņas atsauksmei un pieteicos uz procedūru. Sākumā iekrāsoju uzacis, pēcāk – arī lūpas. Tā kā esmu ļoti apmierināta ar rezultātu, nolēmu par to vairāk pastāstīt arī blogā, lai iedrošinātu citas daiļā dzimuma pārstāves paļauties uz šo procedūru. Pirms uzacu vai lūpu permanentā meikapa uzlikšanas ar speciālisti rūpīgi tiek izvēlēta krāsa un forma - tas nevar beigties ar neatbilstošu toni, jo desmitreiz tiek nomērīts pirms realizēt ideju.
Permanentais grims: īsa vēsture
Permanentais grims, kas nereti tiek uzskatīts par kaut ko pavisam jaunu, patiesībā ir jau gadu tūkstošiem ilga metode. Slavenā valdniece Kleopatra, kas valdīja Ēģiptē pirms vairāk nekā 4000 gadiem, dekorējusi savu ādu ar permanento grimu. Tomēr, lai gan lielākā daļa cilvēku atceras Kleopatras krāšņo acu zīmuli un izskatu, vēsturnieki ir atklājuši, ka viņas grims nav izmantots tikai skaistumam, bet tas bijis arī veids, kā aizsargāt viņu no infekcijām.
Patiesībā gan permanentā grima vēsture ir vēl senāka par Kleopatru – tās pirmsākumi meklējuami pirms vairāk nekā 2 miljoniem gadu leduslaikmeta ērā, kad cilvēki sāka izmantot dabīgās vielas, lai varētu uz ādas veidot krāsainu zīmējumu. Tie bija mūsdienu tetovēšanas mākslas aizsākumi. Permanentais grims, savukārt, ir cēlies no tetovēšanas mākslas un 21. gs. palīdz atvieglot ikdienu un ieekonomēt laiku.
Londona – permanentā grima dzimtene mūsdienu izpratnē
19.gs. tika radīta pirmā elektriskā tetovēšanas mašīna, ko Ņujorkā projektēja Semjuels O-Sellijs. Izmantojot šo jauno tehnoloģiju, cilvēki aizvien biežāk izvēlējās tetovējumus un pirmā pastāvīgā kosmētiskā procedūra tika reģistrēta 1800. gadā, ko vadīja dakteris Krovells Bērds. Šajā procedūrā tika tetovēts klients, kurš vēlējās atgūt zaudētās skropstas.
Pirmo dokumentēto permanentā grima procedūru veica slavenais ASV tetovēšanas mākslinieks Makdonalds 1902. gadā Londonā – tik uztetovēti rozā vaigi sievietei. 1920. gados šis, Londonā realizētais eksperiments un ideja, šķērsoja Atlantijas okeānu un sejas pastāvīgā tetovēšana kļuva populāra arī ASV.
Tetovētājs Džordžs Burchets, galvenais tehnikas attīstītājs, 1930. gados savās atmiņās rakstīja: “Skaistumkopšanas saloni tetovēja daudzas sievietes, piedāvājot to kā "sejas ārstēšanu ar augu krāsvielu injicēšanu zemādas slānī".”
Permanentais grims jāuztic profesionāļiem!
Tāpat kā tetovējumiem, arī permanentajam grimam var rasties tādas komplikācijas kā alerģija pret pigmentiem, rētas, ādas plaisāšana, čūlas un lokāla infekcija. Tāpēc ir ārkārtīgi svarīgi izvēlēties profesionālu iestādi, kur tiek izmantoti tikai sterilizēti materiāli. Nesterilizētu tetovēšanas instrumentu lietošana var inficēt pacientu ar nopietnām slimībām. Profesionālos salonos izmanto spēcīgus reģenerācijas un pretiekaisuma līdzekļus, kas nodrošinās izcilu veselības stāvokli pēc tam. Nereti cilvēki izvēlas doties pie individuāliem meistariem, bet šāds lēmums noteikti ir jāpārdomā. Veselību un drošību vajadzētu likt pirmajā vietā. Lai arī salonā cena , iespējams, ir augstāka, tomēr tas sniedz mieru sirdij un laba rezultāta garantiju.
Pielietojot mikropigmentāciju, var ne tikai uzzīmēt uzacis vai lūpu kontūras, bet arī paslēpt un notušēt rētas vai pigmentu plankumus, kas var palīdzēt pārvarēt emocionālo nepilnvērtību. Profesionālajos salonos lietotie pigmenti nav ne alerģiski, nav toksiski un var saglabāt krāsu pat 3-5 gadus. Svarīgi, ka pigmentācija nepazūd ne pirtī, ne ūdenī, ne pludmalē.
Permanentais grims – skaista un gatava vienmēr
Mūsdienās miljoniem vīriešu un sieviešu visā pasaulē ir izmantojuši daļēju vai pastāvīgu permanento grimu, lai uzlabotu izskatu. No uzacīm līdz lūpu krāsai, ikdienas cilvēkiem ir pieejamas dažādas procedūras par pieņemamām cenām, kas nozīmē, ka procedūra ir populārāka nekā jebkad agrāk.
Permanentais grims ir ikvienas sievietes sapnis. Mans draugs saka: ”Tu esi tā, kas šo meikapu padara tik skaistu.” Tie, protams, ir mīļi vārdi un tā ir taisnība, tomēr nevaru noliegt, ka pati izskatos un jūtos daudz pievilcīgāka, kad man ir ieveidotas uzacis un lūpas. Tas kā sievietei man ļauj justies koptai un sniedz apziņu, ka lutinu un mīlu sevi.
Un mums, sievietēm, noteikti nevajadzētu sev liegt prieku, kas ļauj vairāk apzināties savu sievišķību un iegūt aicinošāku izskatu. Tā ir tik laba sajūta no rīta pamosties un zināt, ka par spīti izspūrušajiem matiem, mana seja izskatās kā no žurnāla vāka. Apzinoties, ka ar izskatu viss kārtībā jebkurā situācijā, nevaru noliegt, ka permanentais meikaps ir brīnumlīdzeklis, kas var izmainīt dzīvi un būtiski pacelt pašapziņu.
Šobrīd man tas jau ir 5 mēnešus. Un es pamazām sāku noticēt, ka arī vēl turpmākos 5 gadus man nevajadzēs raizēties par uzacu vai lūpu krāsošanu.