IP video novērošanas kameras

18/09/2014

Mūsdienu video novērošanas kameras iedalāmas divu veidu risinājumos – vecākajā, analoģiskajā video novērošanas tehnoloģijā, kā arī modernākajā, digitālajā IP video novērošanas tehnoloģijā. Video novērošana ir ļoti izplatīta dažādu uzņēmumu un iestāžu drošības sistēmu sastāvdaļa. Tomēr, neskatoties uz digitālo tehnoloģiju attīstību, joprojām daudzi uzņēmumu vadītāji izvēlas nodrošināt sava objekta telpu drošību ar analogajiem video novērošanas risinājumiem. Protams, nevar teikt, ka analogā video novērošana ir pavisam novecojusi un nekvalitatīva tehnoloģija – viss atkarīgs no tā, cik augstas kvalitātes video kameras tiek uzstādītas un cik daudz līdzekļu ieguldīts kvalitatīvas drošības sistēmas nodrošināšanā. Tomēr, ja jau ir gatavība parūpēties par to, lai video novērošanas sistēma būtu kvalitatīva un pildītu savas funkcijas nevainojami, ņemot vērā ciparu tehnoloģiju attīstību, ieteicams izvēlēties IP video novēršanas kameras.

IP video novērošanas kameras ir ciparu tehnoloģijas videokameras, kas signālu uz ekrānu nosūta digitālā formātā. Katra šāda kamera, kas uzstādīta konkrētā objektā, ir kopējā drošības sistēmu tīkla sastāvdaļa. Digitālās novērošanas kameras iedalāmas vadu un bezvadu kamerās. Kā jau tas izriet no nosaukuma, vadu digitālās kameras tiek pieslēgtas ar vadu, kabeļu palīdzību, savukārt bezvadu kameras darbojas ar Wi-Fi tehnoloģijas palīdzību. Bezvadu kameru lielākā priekšrocība ir to salīdzinoši vieglākā uzstādīšana – nav nepieciešams projektēt un vilkt kabeļus pa ēkas sienām. Šādas kameras nepieciešamības gadījumā iespējams arī ērti pārvietot, piemēram citas uz citu kompāniju ēkām, ofisiem, tas ir pieradījies arī lattelecom ofisos šeit.

Digitālās IP video kameras nodrošina krietni augstāku attēla kvalitāti, salīdzinot ar parastajām, analogajām video novērošanas kamerām, tādējādi veicinot iespēju pēc iespējas detalizētāk redzēt konkrētajā objektā notiekošo, laikus konstatējot iespējamos apdraudējumus. Šāda veida kameru attēlus krietni mazāk ietekmē arī laika apstākļu un apgaismojuma izmaiņas – labas kvalitātes IP kameras spēj nodrošināt pietiekami kvalitatīvu augstas izšķirtspējas attēlu. Šāda veida kameras var nodrošināt attēla izšķirtspēju 1280 x 1024 vai pat 1600 x 1200 megapekseļu.

Šādu kameru uzstādīšana ir salīdzinoši vienkārša – piemēram, ja runa ir par bezvadu IP kamerām, tad pietiek izvietot kameras objekta teritorijā, atkarībā no konkrētā objekta lieluma izvēloties kameru skaitu, kā arī uzstādīt attiecīgas datorprogrammas, kas nodrošinās kameru darbību. Līdzīgi notiek arī vadu kameru uzstādīšana, ar vienīgo atšķirību, ka nepieciešams laicīgi izplānot vietas, kur tiks uzstādītas kameras un attiecīgi nodrošināt risinājumus, lai būtu iespējams novilkt nepieciešamos kabeļus šo kameru pieslēgšanai. Šādu kameru pieslēgšanu var nodrošināt Citrus solutions piedāvājumos.

Pašlaik IP kameru tehnoloģijas turpina attīstīties un ir skaidrs, ka ar laiku apsardzes jomā tieši IP kameras kļūs par populārāko videonovērošanas risinājumu, pamazām aizstājot analogās video kameras.