Viadrus katli – mājīgam siltumam

Viadrus katli – mājīgam siltumam

08/05/2018

Mājas siltināšana noteikti satrauc un interesē jebkuru saimnieku. Iespējas ir daudz un dažādas, tāpat kā izmaksas, tāpēc ir svarīgi neapjukt izvēles iespējās, atrast sev piemērotāko un kvalitatīvāko variantu. Viens no variantiem ir apkures katli, piemēram, Viadrus. Tie ir piemēroti ofisu, dzīvojamo māju, ražošanas telpu sildīšanai un apkurei, kas tiek panākts, izmantojot siltās ūdens grīdas, gaisa pūtējus, radiatorus un citus sildķermeņus.

            Apkures katli

Kurināmā sadegšanas rezultātā rodas siltums (pārsvarā izmantojot ūdeni), kas tiek pārnests uz telpu, un uz radiatoriem uzsildītais šķidrums tiek cirkulēts ar dažādiem piespiedu cirkulācijas veidiem. Ir iespējama malkas, granulu vai kombinētā apkure. Apkures katli sniedz ērtu komfortu un vēlamo siltumu.

            Malkas apkure

Malkas apkures katli ir pats populārākais un arī izdevīgākais variants, tie paredzēti kurināšanai ar oglēm, malku vai briketēm. Ir divu veidu apkures katli – čuguna vai tērauda. Katrs ar savām priekšrocībām un mīnusiem, piemēram, čuguna katls kalpos daudz ilgāku laiku, savukārt tērauda apkures katlos kurināmais sadegs ar augstāku efektivitāti. Jāņem vērā arī apkures katla uzbūve, ietilpība, siltummaiņu izkārtojums utml.

            Viadrus katli

Viadrus ir čehu kompānija ar senu vēsturi, kā arī var saukt sevi par vienu pazīstamākajām Eiropā šajā nozarē. Jau kopš 1885. gada uzņēmums ir eksperts čuguna produktu ražošanā. Viadrus piedāvā čuguna radiatorus un apkures katlus. Šī pieredze sniedz klientam garantiju par augstu kvalitāti un produkta ilgu kalpošanu. Uzņēmuma apkures katli tiek ražoti no pašu ražota čuguna, kas padara tos daudz izturīgākus, nekā parastos metāla katlus. Viadrus katli ir droša, uzticama, kvalitatīva un ekonomiska izvēle, kas kalpos daudzus gadus.

           Viadrus katli piedāvā divas izvēles:

  • Viadrus Hercules U22 tipa malkas apkures katli – piemērots mājām vai mazākām telpām ar piespiedu ūdens cirkulāciju centrālapkurē. Tas ir ļoti universāls katls, jo salīdzinoši viegli to var pārveidot arī uz šķidrā kurināmo un atpakaļ.
  • Viadrus Hercules U26 tipa malkas apkures katli – paredzēti kurināšanai ar cieto kurināmo (koks, skaidu briketes, ogles vai malka). Kurtuves lūka ir piemērota arī lieliem malkas klučiem. Tie derēs piespiedu plūsmas vai pašplūsmas apkures sistēmās.

Mums siltums saistās ar mājām un mājīgumu, taču ļoti svarīgi ir arī radīt patīkamu klimatu ofisā vai ražošanas telpā. Apkures sistēmas izvēle var šķist sarežģīta, taču visa pamatā ir vēlme radīt labāko atmosfēru mūsu dzīves telpai, tāpēc tam jāvelta vajadzīgā uzmanība, un gala rezultātā sarežģījumi būs bijuši tā vērti.