Virtuves mēbeles kā personības spogulis

Virtuves mēbeles kā personības spogulis

21/09/2018

Mājas sirds, pavards, siltuma un mīlestības avots – tā jau no seniem laikiem ir bijusi virtuve. Tā ir vieta, kur tiek pavadīs daudz laka eksperimentējot un gatavojot, sēžot garās ģimenes sarunās pie gardām vakariņām vai apvadot laiku ar draugiem radot kārtējo šedevru, kas vēl ilgi paliks atmiņā un liks viņiem šeit atgriezties vēl un vēl. Tā ir maģiska vieta, kur rodas ne vien labākie ēdieni, bet arī sulīgākās sarunas par dzīvi, dažādiem piedzīvojumiem; te tiek baudīta garda kafija, kas pagatavota glītā kafijas kannā vai jaunajā kafijas automāta, kas tā vien aicina uz vēl vienu tasīti.

Bet, kas gan būtu šī maģiskā vieta bez atbilstoša iekārtojuma un skaistām virtuves mēbelēm? Kas tad patiesībā padara šo vietu tik īpašu un liek tajā atgriezties atkal un atkal, kāpēc tajā rodas labākās domas un siltākās atmiņas? Kur smeļamies iedvesmu jaunajām receptēm un meistardarbiem?

Izvēlēties pareizo iekārtojumu ne vienmēr ir viegli, tāpēc bieži pārdod virtuves mēbeles, kas jau ir sakomplektētas; ir neiespējami nošaut greizi izvēloties jau gatavu virtuves dizainu. To ir radījuši profesionāli dizaineri, kas īpaši piedomājuši, lai mājīgums un siltums būtu šīs vietas sastāvdaļa. Virtuves mēbeles ir dažādas, sākot ar senatnīgiem koka šedevriem, kas liks justies, kā citā gadsimtā, un beidzot ar tādām, kas izskatās absolūti modernas, tīras un neaizskaramas.

Tas protams ir gaumes jautājums, tomēr, izvēloties virtuves mēbeles, ir jāizvēlas tādas, kurām nebūs bail pieskārties vai notraipīt tās ar ēdienu. Ir skaisti ieiet pilnīgi baltā telpā, kur spīd vien sudrabota plīts un kafijas automāts, bet ikdiena šādā virtuvē vairāk atgādinās reklāmu un tā var neradīt vēlmi gatavot un aicināt viesus, jo pēc katras reizes būs nepieciešama pamatīga uzkopšana.

Virtuvei jābūt ar savu auru. Ēdamgalds jāizvēlas pietiekami liels, lai pie tā varētu apsēsties visa ģimene un baudīt kopīgu ēdienreizi, vienalga vai tās būtu brokastis vai gardas vakariņas. Ja grūti izlemt, kādas krāsas un kāda stila virtuves mēbeles vēlaties redzēt savā virtuvē, dalder.lv ir vairāki risinājumi šim jautājumam. Šeit ir gan galdnieki un dizaineri, kas ieradīsies pie jums un palīdzēs tikt galā ar visu neskaidro, gan tirgotāji, kas piedāvā nokomplektēt jau gatavu virtuvi, sākot no iekārtām, beidzot ar krēsliem un galda sedziņām.

Izvēle vienmēr paliek jūsu rokās un tikai jūs pats zināsiet, kādā atmosfērā vislabāk vēlēsieties pavadīt savu ikdienu. Profesionāļi var palīdzēt ar ieteikumiem vai padomiem, kā arī nomērīt un uzprojektēt visu, tomēr gala vārds pieder jums. Nav jākautrējas ko mainīt pēdējā brīdī vai pievienot kādu ekstra krāsu, kas parasti šķiet nepieņemama un nesaprotama. Virtuve raksturo tās saimnieku, tāpēc dariet visu, lai tajā justos labi un vēlētos uzturēties iespējami biežāk.