Zibens aizsardzība tavai mājai

24/03/2014

Kāds gan jau atceras fermas no padomju laikiem,kad uz jumtiem bija redzamas , dažādas antenas un citi verķi. Tie kalpoja un kalpo kā zibens novedēji. Kāpēc nepieciešami zibens novedēji ? Elementāri, Zibens laikā jebkurš cer, ka viņa mājā vai saimniecības ēkā neiespers zibens, jo kā zināms, tas rada lielus postījumus. Var izcelties ugunsgrēks vai kāda cita lielāka skāde. Izvairīties no tās var uzstādot zibens aizsardzību jūsu mājai vai ēkai.

Zibens aizsardzības veidi ir vairāki. Populārākā ir zibens novedēji. Kas pasargās jūsu māju vai ēku no zibens postījumiem,protams 100% jau pasargāt diez vai varēs, bet nu lielāka drošība būs. Kaut gan ņemot vērā to ka zibens tā jau reti sper mājās un ja jums ir aizsardzība tad viss ir vēl drošāk.

Zibens novedēji iedalās divās kategorijās. Viena ir aktīvie zibens novedēji un otra ir pasīvie zibens novedēji. Ar ko tie atšķīrās? Aktīvais zibens novedējs, kuru novieto uz ēkas vai arī uz kāda augstāka punkta pie jūsu mājas vai īpašuma, jo šis zibens novedējs, nosedz noteiktu rādiusu ap sevi . Ja vēlaties pasargāt vairākas ēkas, tas šāda kārts jāuzstāda uz katras no tām. Šis zibens novedējs piesaista zibeni sev un uztverto spērienu novada zemē ( no pašas kārts līdz zemei to novada pa resnām drātīm, kuras tiek piestiprinātas mājas ārpusē un savieno kārti ar zemi.

Pasīvais zibens novedējs atšķiras ar to ka katrā ēkas stūrī un augstākajā punktā ir jāizvieto šādas antenas, kuras uztver šo zibens spērienu un , kā arī jāizvieto atkal drātis, no katra šī punkta uz zemi, kurā ir iedzīti 3-4 stieņi katrā mājas stūrī un pie kuriem nāk pievienota šī drāts. Protams vēl šajā gadījumā ir nepieciešamas pārsprieguma aizsardzība un citi pasākumi, bet par to jums labāk pastāstīt kāda firma kura ir specializējusies darbā ar zibens aizsardzību.